Kredyty konsolidacyjne – wrzesień 2024 r.
Nasze zestawienie kredytów konsolidacyjnych prezentuje tylko aktualnie dostępne kredyty – wszystkie dane są na bieżąco uaktualniane i uzupełniane, aktualne na wrzesień 2024 r.. Aktualna oferta kredytów konsolidacyjnych w jednym miejscu, to dobra okazja aby zrobić porównanie kredytów konsolidacyjnych, biorąc pod uwagę wszystkie istotne parametry: odsetki, oprocentowanie, koszty, minimalna i maksymalna kwota pożyczki, RRSO, forma wypłaty pieniędzy, promocje i okazje.
Na czym polega konsolidacja kredytów?
Kredyt konsolidacyjny jest propozycją dla osób, które spłacają kilka kredytów lub pożyczek i chcą je zamienić na jeden kredyt w jednym banku i z jednym terminem spłaty. W praktyce okazuje się, że spłacanie jednego kredytu, który jest sumą kilku mniejszych zobowiązań, jest bardziej korzystnym rozwiązaniem – wiąże się z mniejszymi odsetkami i lepszymi warunkami spłaty.
Spłaty konsolidowanych kredytów dokonuje bank udzielający kredytu konsolidacyjnego, tak więc do ręki nie dostajemy żadnej gotówki, chyba że wnioskujemy o kwotę przewyższającą całość zobowiązań. W niektórych bankach, dodatkowa gotówka do kredytu konsolidacyjnego jest standardową opcją.
Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możemy zamienić kilka mniejszych rat na jedną i to z reguły niższą.
Kredyt konsolidacyjny można otrzymać w banku lub w firmie pożyczkowej (pożyczka konsolidacyjna). Przed podpisaniem umowy kredytowej będziesz poproszony o dostarczenie umów kredytowych i pożyczkowych związanych ze spłacanymi zobowiązaniami. Bank może także zażyczyć sobie przedstawienie harmonogramu spłat lub zaświadczenia o terminowej spłacie zobowiązań z innych banków lub instytucji finansowych.
Zalety kredytu konsolidacyjnego
- Niższa rata do płacenia co miesiąc.
- Wygoda w obsłudze – chociażby mniej przelewów w miesiącu i mniej opłat z tytułu robienia przelewów.
- Możliwość uzyskania dodatkowej kwoty na dowolne wydatki (w zależności od zdolności kredytowej).
- Możliwość zmiany terminu płacenia raty i wydłużenia okresu kredytowania (rozłożenie na więcej rat).
- Możliwość wynegocjowania lepszych warunków kredytowania.
- Ułatwienie w uwolnieniu się od spirali kredytowej, gdyż w kredyt konsolidacyjny można ująć dosłownie wszystkie zobowiązania (m.in. kredyty, pożyczki, zadłużenie w karcie kredytowej i limit kredytowy).
Czy korzystałeś już z konsolidacji kredytów? Jeśli masz sugestie lub wnioski na ten temat – napisz o tym w komentarzu. Prosimy zarówno o pozytywne, jak i negatywne opinie. Wszystkie informacje pomogą innym osobom w podjęciu decyzji.