Koszty konsolidacji pożyczek

Koszty pożyczek konsolidacyjnych różnią się w zależności od firmy i sytuacji finansowej. Niezabezpieczona pożyczka prawie zawsze będzie droższa, więc zdecydowanie warto rozważyć wykorzystanie pojazdu lub nieruchomości w celu zabezpieczenia pożyczki, aby tym samym zmniejszyć koszt pożyczki albo kredytu konsolidacyjnego.

Niezwykle trudno jest pozyskać konkretne informacje, aby przeprowadzić prawidłowe porównanie pożyczek konsolidacyjnych, ponieważ wiele opcji opiera się na ocenie ryzyka, na podstawie której ustala się wysokość oprocentowania.

Stopa procentowa – choć często trudno jest dowiedzieć się, jakie są oprocentowanie pożyczek konsolidacyjnych, należy zawsze zapytać i porównać to do aktualnie płaconych.

Opłaty – wiele firm finansowych nalicza prowizję, a niektóre pobierają również bieżące opłaty miesięczne i opłatę za spłatę pożyczki. Dowiedz się wszystkiego przed podpisaniem umowy.

Ubezpieczenia – większość firm finansowych, razem z umową pożyczkową sprzedaje polisę ubezpieczenia spłaty pożyczki. Jest to na ogół bardzo wysoki koszt, dlatego lepiej szukać innych możliwości.

Negocjuj spłatę istniejącego długu

Brokerów kredytów hipotecznych

Dobry broker kredytowy nie pobiera żadnych opłat od klientów. W jego interesie jest przedstawienie Tobie najlepszej dostępnej oferty, dlatego jest to najlepsza osoba, z którą można porozmawiać, gdy potrzebujesz porady dotyczącej najlepszych opcji dla danej sytuacji finansowej. Większość brokerów będzie w stanie wskazać prawdziwe koszty pożyczki na spłatę zadłużenia, a ostateczną decyzję zawsze podejmuje klient.

Zanim wypróbujesz „szybkie” opcje, zastanów się, czy lepiej byłoby poświęcić trochę więcej czasu, aby spotkać się z brokerem kredytów hipotecznych osobiście i zapoznać się z pełną ofertą pożyczek konsolidacyjnych.

Opcją wartą rozpatrzenia jest skorzystanie z usług brokera kredytów hipotecznych lub osobiste odwiedzenie banku. Broker kredytów hipotecznych ma w ofercie większy wybór kredytodawców, rzetelną wiedzę na temat struktury kredytu hipotecznego i wie, jak zapewnić wybrać najlepszą ofertę. Łatwo można znaleźć brokera kredytów hipotecznych, który jest opłacany przez bank, a zatem jego usługi są bezpłatne dla klienta!